Preloader

Balera Sağlık Ürünleri

Amblem ve Logo Tasarımı

Balera Sağlık Ürünleri firması dinamik ve faaliyet gösterdiği pazarda gerek ürettiği ürünlerle gerek gerekse de marka imajıyla yenilikçi ve özgün bir markadır. Ürün içeriklerinde bütünüyle doğal malzemelerin kullanılması, markayı oluşturma aşamasında bize önemli ipucuları verdi. Anne-çocuk ürünleri ve kadın odaklı ürünler ürettiği için tasarımlarımız anne ve kadın üzerine yoğunlaştı. Marka oluşturmada hem sosyal medya hemde ürün tanıtımlarında hedef konumuz doğal malzemelerden yapılması ve anne-kadın-çocuk üçlemesinin vurgulanması yönünde planlandı ve stratejisi uygulandı. Firmanın bizimle çalışmasından dolayı mutululuk duymaktayız.

Logo tasarımda öncelik renklerimiz doğadan gelen mavi ve yeşildir. Suyu ve habitatı algılatmak öncü düşüncemiz olmuştur.Yaprak imgesinin oluşturulması bu aşamada doğal bitkisel içeriklerin kullanıldığını vurgulanması amaçlanarak kullanılmıştır. 

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Balera Sağlık ürünlerinin kurumsal kimlik tasarım aşamasında öncelik noktamız dinamik ve firma olarak bulunduğu pazarda diğer firmalardan ayrışmasını sağlamaktı. Logo ve amblem tasarımı odak noktası alarak kimlik tasarımlarında etkiyi devam ettirdik. Renk ve desen olarak yeşil üzerinde varyasyonlar geliştirdik. Ve sonuç olarak müşterimizin memnuniyeti doğrultusunda sade, ferah ve amacına uygun tasarımlar elde ettik.

Ürün Tasarımları

Balera Sağlık ürünleri için özgün ve satın alacak kitleye yönelik pazar araştırmasından sonra daha önce de belirlediğimiz gibi, anne-kadın, çocuk vurgusunu ürün tasarımlarında uyguladık. Anneye ve çocuğa hitap edeceğimiz için sevimli daha önce hiçbir firmanın reklamında göremeyecekleri "mavi tavşan" maskotu tasarlandı. Çocuk ürünlerinde bu tema üzerinden ilerledik. Bununla ilgili geri dönüşümler hesaplandığı gibi pozitif bir artışla devam etmektedir. Diğer yetişkin ürünlerinde ise doğal malzemelerden oluşturulduğunun vurgusunu tasarımlarımızda hedef aldık.

Ürünler;

Bebek Şampuanı, Bebek Kremi, Bebek güneş yağı,   Bebek pişik kremleri, Yetişkin güneş kremleri, Anne Lasonil kremi ve Sıkılaştırıcı kremler.

 

Ürün Karakter Tasarımı

Çocuk ürünlerinde kullanmak üzere tasarlanan "mavi tavşan"karakterizasyonu rakip firma analizi sonucu oldukça başarıya ulaştı ve firma ayrışması marka özerkliliği yaratmıştır.

Sosyal Medya Tasarımları ve Hesap Yönetimi

Balera Sağlık ürünleri için hazırladığımız sosyal medya planlaması ve stratejisi ile markanın bilinirliği günden güne artış göstermektedir. Önemli günlerde ve yapılan paylaşımlarda markanın kimlik ID'si odak noktası alınmaktadır.Ay sonu sunulan raporlarda müşteri memnuniyeti devam etmerktedir.

Web Sitesi

Balera Web sitesini yaparken hedef noktamız kullanıcı dostu bir arayüz seçimi uygulamak ve marka olarak öne çıkartmakt oldu. Sitenin responsive olması ve arka planda Google Adwords çalışmasına uygun olarak hazırlandı. Markanın potansiyel müşterisine ulaşabilmesi için gerekli tüm uygulamalar hazırlanarak oluşturulan web sitesi güncel olarak aşağıdaki adresten görebilirsiniz. Dijital ve geleneksel tüm pazarlama yöntemlerinin uygulanması ile Balera reklam dünyasında ve bulunduğu pazarda öncü firmalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. http://www.balera.com.tr/